صفحه ی اصلی > آموزشی > روز جهانی دختر
روز جهانی دختر مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Azin jadidi   
یکشنبه, 20 مهر 1399 ساعت 11:27روز جهانی دختر

سازمان ملل متحد ۱۱ اکتبر را روز بین‌المللی دختر نامگذاری کرده است. هدف از این اقدام روشنگری در زمینه نابرابری جنسیتی است.

روز جهانی دختر یک روز یادبود بین‌المللی از سوی سازمان ملل متحد است که در جهت پشتیبانی و حمایت از فرصت‌های بیشتر برای دختران و ارتقای آگاهی در خصوص نابرابری جنسیتی که دختران در سطح جهان به خاطر جنسیتشان مواجه‌اند برگزار می‌شود.

براساس آمار رسمی سازمان یونیسف، دختران در سراسر جهان با تبعیض های گوناگونی مواجه هستند.

نامگذاری بین‌ المللی این روز به این نام در جهت پشتیبانی از دختربچه ها و تلاش برای دسترسی بهتر و بیشتر آنان به آموزش و تغذیه و حقوق قانونی و مراقبت‌هاي‌ دکتری و ممانعت از خشونت و تبعیض و ازدواج اجباری صورت گرفت.

سازمان ملل متحد از کشورهای عضو این سازمان خواسته است با امضای سندی موسوم به "سند ۲۰۳۰" تلاش کنند تا سال 2030 میلادی به برابری جنسیتی کامل در کشور خود برسند.

تاریخچه نامگذاری این روز به سال 2003 برمی گردد زمانی که ایده نامگذاری این روز بعنوان روز جهانی دختران از طرف انجمن حمایت از کودکان مطرح شد.

در این روز ، یعنی 11 اکتبر هر سال ، جهت جلب رضایت دختران و حمایت از موضوعات مطرح شده، در مکان ها و ساختمان های تاریخی و مدرن جشن و نورپردازی انجام می شود.

برای مثال ، آبشار نیاگارا در این روز ، به رنگ مورد علاقه دختران یعنی صورتی در می آید و همچنین برج بلند مخابرات برلین نیز در این روز رنگ صورتی را برای نمای این برج تغییر می دهد.

 

آخرین مقاله های آموزشی

با ما باشید.

در باره ما

در باره ما

آخرین نظرات

آخرین نظرات

آدرس

آدرس