صفحه ی اصلی > آموزشی > زیگموند فروید
زیگموند فروید مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط بیتا قاسمی   
پنجشنبه, 03 مهر 1399 ساعت 15:47


زیگموند فروید یکی از برجسته ترین روان شناسان جهان .  او پایه گذار  علم روانکاوی است و خدمات  بسیار ارزشمندی در راه شناخت و درمان اختلالات روانی و‌ گسترش دانش روان شناسی انجام داده است. _____________________
زیگموند فروید در سال ۱۸۵۶ ، در شهر پریبور ، جمهوری چک به دنیا آمد . پدرش یاکوب فروید بازرگان بود و دارای سه همسر و ۸فرزند بوده ، که فروید حاصل ازدواج یاکوب و آمالیانا تانسون ( همسر سوم پدر او ) بوده .
فروید به علت شغل پدرش  در ۴ سالگی به همراه خانواده به وین اتریش محاجرت کرد . او دوران تحصیل در میان همسالانش دانش آموزی ممتاز و باهوش بود که عاشق ادبیات بود و زبان های گوناگونی مانند عبری ، آلمانی ، فرانسوی ، یونانی ، انگلیسی ، اسپانیایی و ایتالیایی را آموخت .
پس از پایان دبیرستان در سن ۱۷سالگی به دانشگاه وین راه یافت و در ۲۵ سالگی با درجه دکترا از دانشگاه وین فارغ التحصیل شد .
او در ۲۶ سالگی به عنوان پزشک مخصوص در بیمارستان عمومی وین مشغول به کار شد و در ۳۰ سالگی از کار در بیمارستان وین استعفا داد و در رشته اختلالات عصبی تخصص گرفت او در همان سال با " مارتا برنیز " ازدواج  کرد و حاصل این ازدواج ۶ فرزند بود .از بین فرزندان او‌ " آنا فروید " راه پدر را دنبال کردو‌ یکی از برجسته ترین روانکاوان عصر خود شد
با اینکه فروید دانش آموخته پزشکی بود ولی در دنیا بیشتر به عنوان یک روانشناس و روانکاو‌ برجسته شناخته می شود.فروید در زمینه های گوناگون روان شناسی مانند : روانشناسی شخصیت ، هشیار و ناهشیار ،و روان شناسی رشد ، نظریه های مهم و گوناگونی را از خود به جا گذاشت و به درمان اختلالات روانی و روان درمانی به روش روان کاوی که خودش بنیانگذارش بود پرداخت .
او سر انجام به دلیل بیماری در سال ۱۹۳۹ در سن ۸۳ سالگی درگذشت .
تفسیر خواب ، توتم و تابو ، موسی و یکتا پرستی ،چرا جنگ ، آینده یک پندار ،روان کاوی لئوناردو داوینچی ، آسیب شناسی روانی زندگی روزمره و اتو بیو گرافی ، از جمله آثار به جا مانده ازروانشناس ، روانکاو ، نویسنده و پژوهشگریستکه از او به عنوان پدرِ علم‌ روانکاوی یاد میشود .

آخرین بروز رسانی در شنبه, 05 مهر 1399 ساعت 13:42
 

آخرین مقاله های آموزشی

با ما باشید.

در باره ما

در باره ما

آخرین نظرات

آخرین نظرات

آدرس

آدرس